id="jas"

Kontakt


Zbigniew Arański
ul. Sikorskiego 139/38
43-100 Tychy
email: rigela@box43.pl
telefon: +48 696-607-162

Konsultacje astrologiczne:

Jan Chwiszczuk
Brzózka 21
56-160 Wińsko
email: astro-asterix@tlen.pl
telefon: 71 389-05-19

O programie


Program Astrolog oblicza, wykreśla i interpretuje horoskopy. Duże możliwości obliczeniowe i wiele użytecznych opcji programowych czynią z niego niezastąpione narzędzie pracy każdego profesjonalnego astrologa. Dodatkowy moduł interpretacyjny i zawarty podręcznik stwarzają dogodne narzędzie do nauki astrologii dla wszystkich jej miłośników.

Tworząc program staraliśmy się aby jego obsługa była maksymalnie uproszczona, zrozumiała i przyjazna dla Użytkownika. Unikaliśmy zbędnej liczby otwieranych okien. Uznaliśmy, że niepotrzebne elementy nie powinnny rozpraszać astrologa kontemplującego obraz horoskopu. Przyjęliśmy zasadę, by wszystkie dane wprowadzać możliwie z jednego formularza, a wyświetlany obraz był identyczny z wydrukiem horoskopowym. Poniżej uwidoczniliśmy formularz wprowadzania danych.Program umożliwia zastosowanie własnej kolorystyki formularzy oraz wybór własnego tła i kolorystyki horoskopówProgram zawiera wszystkie podstawowe opcje astrologiczne. Wykreśla horoskopy radixowe, porównawcze, potrójne, kontaktowe, relacyjne, poczęciowe, horarne, węzłów księżycowych, efemerydalne oraz projektowane. Ponadto tranzyty, progresje, dyrekcje, planetariusze, midpunkty, punkty arabskie, gwiazdy stałe, planetoidy, cykl Jonasa, obszerny blok harmoniczny i astrokartograficzny z podziałem na kontynenty, przestrzeń lokalną i elekcje, a także szeroką gamę opcji efemerydalnych przedstawianych w interesujących prezentacjach tabelarycznych i graficznych, miedzy innymi zaćmienia Słońca i Księżyca,wschody i zachody planet, fazy i jałowy bieg Księżyca, domy, doby i pasma księzycowe, cykle deklinacyjne, czasy agnihotry i tattwy. Program wykreśla figury planetarne, grafy dyspozytorów planetarnych, sygnifikatory zdrowia, symbole sabiańskie, umożliwia relokację i rektyfikację horoskopu.

Program Astrolog nie tylko wykreśla horoskopy, ale tworzy odnośne opisy interpretacyjne radixowe, porównawcze, kontaktowe i tranzytowe zarówno aktualne, jak i okresowe, a także opisy domów, dób i pasm księżycowych, łącząc funkcje obliczeniowe i edukacyjne.

Astrolog umożliwia wybór licznych własnych ustawień, przeprowadza obliczenia w czasie rzeczywistym i efemerydalnym, zodiaku tropicznym lub syderycznym, zawiera spis ponad 10600 miejscowości polskich i zagranicznych. Wyznacza strefy czasowe dla Polski, miast europejskich oraz Rosji i dawnych republik radzieckich, a także Stanów Zjednoczonych Ameryki.

Horoskopy można zapamiętywać w wielu bazach tematycznych, a obliczenia przeprowadzane są z dużą precyzją w zakresie lat 10 000 p.n.e. do 10 000, a dla planet karłowatych i planetoid w zakresie lat 1 p.n.e. - 2500.

W opcji pomocy programu umieściliśmy, za zgodą Autora, książkę Włodimierza H. Zylbertala Kosmiczne źródła jaźni, która może stanowić duże wsparcie dla osób chcących poznać tajniki Astrologii.

W związku z rozbudową programu, chcąc aby program Astrolog pozostał programem typowo astrologicznym, w wersji 4.0 zrezygnowaliśmy z opcji numerologicznej i dewinacyjnch, pozostawiając natomiast biorytmy i kalendarz biodynamiczny. Numerologia i opcje dewinacyjne: I Cing, Tarot i Runy zostały przeniesione do odrębnego programu ezoterycznego Ezoteryk 1.0.

Będziemy wdzięczni za wszelkie uwagi dotyczące rozbudowy programu, jak i jego poprawnego działania, gdyż chcemy by spełniał on oczekiwania szerokiego grona jego Użytkowników.

Zmiany w stosunku do wersji 3.8:
- lepsza grafika
- szybsze działanie
- nowsze narzędzia formularzy miedzy innymi kalendarz i przyciski numeryczne
- możliwość kreślenia horoskopów w orientacji poziomej zamiast niewygodnego   przewijania przy małej rozdzielczości ekranu
- rozszerzony zakres obliczeń pozycji planet karłowatych i planetoid
- dodatkowe opcje, między innymi kreślenia figur koniunkcji planetarnych,   szukania figur tranzytowch, wykreślania aspektów do wierzchołków domów,   prezentacji orbit planetarnych
- opcje edukacyjne symboliki planet, aspektów, figur i znaków zodiaku
- rozbudowane opcje sprawdzania i korekty spisów tematycznych
- tabelaryczne spisy miast i osób z możliwościami ich sortowania
- rozbudowane retrogradacyjne opisy interpretacyjne
- pełnowymiarowe kopie horoskopów zrzucane na pasek menu

Zmiany aktualizacyjne w wersji 4.0: (2017-2019)
- rozszerzenie opisów interpretacyjnych o planetoidy Pallas, Juno i Westę
- wyświetlanie opisów stopni zodiaku i symboli sabiańskich dla wszystkich   horoskopów pojedynczych i podwójnych
- zdefiniowanie tablicy stref czasowych dla wszystkich stanów USA
- aktualizacja stref czasowych dla Rosji i Białorusi
- dodanie pokolorowanych map astrokartograficznych
- szybkie wybierania horoskopów z pominięciem menu porzez klawisz Ctr + skrót   literowy
- przeglądanie tranzytowych figur planetarnych zarówno do przodu jak i do tyłu
- możliwość wyboru okresów dziennych w tabelarycznych tranzytach i graficznych   aspektach tranzytowych okresowych Księżyca
- dodanie animacji Układu Słonecznego
- dodanie możliwości wyboru pięciu różnych ayanams: Lahiri, Krishnamurti,   B.V.Raman, Fagan-Bradley i Galaktyczna Równikowa 5° Strzelca.
- możliwość wyboru zodiaku w kalendarzu biodynamicznym - zodiak stały,   zmienny i konstelacyjny
- automatyczny transfer spisów horoskopów ze starszych wersji AStrologa do 4.0

Wymagana minimalna rozdzielczość ekranu 1280 * 720 pixeli.
Dla poprawnego wykrywania rozdzielczości tekst powinien mieć zadeklarowany rozmiar 100 % (można to sprawdzić klikając na pulpicie prawym przyciskiem myszy i wybierając ustawienia ekranu).