Kontakt


Zbigniew Arański
email: rigela@box43.pl
telefon: +48 696-607-162

Tarot


Tarot komputerowy został pomyślany jako narzędzie do nauki rozkładów i zaznajomienia się ze znaczeniem poszczególnych kart w konkretnym rozkładzie. Korzystając z uprzejmości i zgody Pani Alicji Chrzanowskiej zawarliśmy w programie 400 rozkładów kart opisanych w książkach "Świat Tarota Rozkłady" oraz "Nowe rozkłady Tarota", wydanych przez Studio Astropsychologii w Białymstoku, mając nadzieję, że program będzie pomocny przy korzystaniu z książki Autorki. Staraliśmy się jak najdokładniej zasymulować komputerowo tasowanie, mieszanie i odwracanie kart. W algorytmach tych, jak i algorytmach losowego wyboru kart zawarliśmy wpływ pytania, które należy sformułować i zapisać przed przystąpieniem do rozkładania kart.
Otrzymane rozkłady można zapisać do dewinacyjnego archiwum.

Zdajemy sobie sprawę, że program komputerowy nie zastąpi tradycyjnych kart, ale na ile będzie funkcjonował pozostawiamy do oceny Państwa. W każdym razie może stanowić on narzędzie edukacyjne.

Poniżej przedstawiono Arkana Duże. Po najechaniu myszą na kartę uzyskujemy jej powiększony obraz z podanym krótkim znaczeniem.Program umożliwia symulowanie tasowania, odwracania, przekładania i mieszania kart.Po dokonaniu wyboru rozkładu z rozwijalnej listy możliwych grup tematycznych rozkładów i zawartych w nich układów kart, symulowane jest rozkładanie kart przez wybieranie kolejnych kart z kupki, losowanie kart lub ich ciągnięcie.Po najechaniu myszą na kartę jest ona wyświetlana w powiększeniu, a żółty pasek omawia jej znaczenie w danym miejscu układu.Każdy układ można wykreslić na osobnym formularzu i wydrukować lub sporządzić jego kopię, którą później można wywołać.Każdy rozkład można zapisać w bazie dewinacji, a następnie go odtworzyć.