Kontakt


Zbigniew Arański
ul. Sikorskiego 139/38
43-100 Tychy
email: rigela@box43.pl
telefon: +48 696-607-162

Konsultacje astrologiczne:

Jan Chwiszczuk
Brzózka 21
56-160 Wińsko
email: astro-asterix@tlen.pl
telefon: +48 736-851-811

Astrolog 4.2 w budowie


W wersji 4.2 wszystkie opcje będą skalowane do pełnego ekranu, jak przedstawiony poniżej horoskop radix wraz z tabelą aspektów.Program zawierał będzie prezentacje kolumnową progresji sekundarnych wraz z ich opisem interpretacyjnym dla planet szybkich (od Słońca do Marsa).Podobnie jak dla horoskopu tranzytowego, sporządzić będzie można opisy interpretacyjne horoskopu progresywnego do radixu dla podanego czasu.Opisy tranzytowe rozszerzone zostaną o aspekty planetoid.

Dodany zostanie system domów Alcabitiusa, używany zwłaszcza do obliczania położenia domów w formułach obliczeniowych punktów arabskich.

Tabela punktów arabskich zostanie rozszerzona do ponad 460 punktów arabskich, z możliwością wyboru dowolnych z ośmiu ich źródeł, włączając Al Biruni'ego i Albumasara oraz sortowania według dowolnej kolumny.
Zakres aspektów głownych planetoid z planetami radixowymi będzie mógł być modyfikowane i przeliczany w zakresie od 1 minuty do 2 stopni łuku.
W poniższym przykładzie pokazano tabelę punktów arabskich, posortowaną według ich nazw, z użyciem systemu domów Alcabitiusa.Program będzie zawierał Firdaria wraz z krótkim opisem ich okresów i podokresów.

Po najechaniu myszą na punkty gwiazd, umieszczonych na kole horoskopu, pojawi się na osobnym formularzu dodatkowa informacja o naturze gwiazdy, z krótkim opisem jej oddziaływania.Dodana zostanie opcja astrologii wedyjskiej, która cieszy się ostatnio dużym zainteresowaniem. Poniżej pokazano podstawowe diagramy w stylu północoindyjskim i południowo indyjskim.

oraz okresy Dashas Maha / Bukti oraz Dashas PratyAntar dla Marsa.

Prosimy o zasugerowanie, jakie dalsze opcje byłyby jeszcze przydatne dla Użytkowników programu w tworzonej obecnie wersji 4.2.